KINO NA LUTY

Kochani nasi Kinomaniacy!📽

Wiemy jak bardzo wyczekiwaliście na otwarcie kina po remoncie. Remont w trakcie, ale Kino nie śpi, pracuje jak mróweczka, aby dostarczyć Wam w lutym niezapomnianych wrażeń filmowych.

Luty jest krótki i jak każdy prawie miesiąc ma tylko 4 weekendy…
ALE!
W lutym są WALENTYNKI!
I Tłusty Czwartek.
I 91. ceremonia wręczenia Oscarów.
Zapraszamy więc przed telewizory w nocy z niedzieli na poniedziałek 24/25 lutego w godzinach: 02:00 - 06:30. Koniecznie weźcie ze sobą chipsy (to tak jakby w ramach Tłustego Czwartku…), tylko nie obgryzajcie paznokci - szkoda ich a „Zimna Wojna” (którą graliśmy dla Was w lipcu 2018 r.) i tak w opinii krytyków ma duże szanse na nominację do Oscarów, zwłaszcza, że po drodze nasz rodowity film otrzymał aż 4 nominacje do nagród BAFTA (czyt. Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych). Niestety na ostateczną odpowiedź w tej kwestii musimy poczekać do 22 stycznia. TRZYMAMY KCIUKI!
Co jeszcze w lutym? O!… Codziennie ktoś ma imieniny (😁) , więc jakby nie było – przybywajcie do Nas na seanse, a odwdzięczymy się mile spędzonym czasem, obfitym w efekty specjalne, wrażenia filmowe typu „łaaaał”, miłosne rozterki (mrrr) i wesołe bajeczki (hihi).

Płynąc przez rzeki, zahaczając lasy i łąki chciałabym już na poważnie powrócić do meritum i opowiedzieć Wam co Was czeka w Kinie „Przystań” w Pszczewie w następnym miesiącu i wreszcie w tym roku.

Pierwszy weekend, który pięknie zaczyna nam się w piątek poświęcony został dzieciom i ulubieńcom fantastyki.
Nasi najmniejsi widzowie będą mogli obejrzeć świetnie wyreżyserowaną oraz zabawną bajkę „Sekretny świat kotów”, która właśnie przechodzi swój okres premierowy (04.01.2019 r.). Jest to historia nie byle jaka. Mieliśmy już „Sekretne życie zwierzaków domowych” a teraz skupiamy się na kociaku. A konkretnie na pewnym maluchu o imieniu Oskar (to tak w ramach treści powyżej :-D). Jego życie jest sielanką. I choć Pani daje jeść, kocha nad życie, chwali, klepie po pleckach, drapie za uszkiem Oskarowi brakuje czegoś więcej, a mianowicie PRZYGODY. A że przy okazji dowiaduje się o mitycznej kociej krainie (nazwanej najpiękniej jak można było to zrobić)- Miaukocja, postanawia wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Oskarowi rusza jego tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem. W pełnej przygód wędrówce towarzyszy mu postrzelona papuga o złotym sercu. Wkrótce mały Oskar odkryje to, o czym marzą wszystkie koty, ale czy będzie to Miaukocja… to się dopiero okaże.

Równorzędnie do historii o Miaukocji zagramy dla Was fantastyczną opowieść „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” bazującą na podstawie powieści Dziadek do Orzechów i Król Myszy autorstwa E.T.A. Hoffmanna oraz na balecie Dziadek do orzechów Mariusa Petipy. Jest to jak zawsze świetna produkcja wytwórni Walt Disney Studios Motion Pictures.

W tym momencie nie mogłabym nie przytoczyć obsady filmu, ponieważ jest fenomenalna!

Akcja filmu rozgrywa się podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Klara Stahlbaum (Mackenzie Foy) tęskni za swoją zmarłą mamą. Ojciec chrzestny dziewczyny Drosselmeyer (Morgan Freeman) zdradza Klarze, że jej matka stworzyła zaczarowane królestwa i wręcza jej złotą nić prowadzącą do tajemniczego świata, gdzie znajduje się magiczny klucz. Po przybyciu na wyznaczone miejsce nastolatka spotyka Cukrową Wróżkę (Keira Knightley) i dowiaduje się, że królestwom Śnieżynek, Kwiatów i Słodyczy zagraża armia mrocznej krainy, którą rządzi Matka Cyrkonia (Helen Mirren). Niestety cenny przedmiot jakim jest klucz zostaje jej wykradziony. Chcąc go odzyskać dziewczyna musi przemierzyć niezwykłe krainy – Śniegu, Kwiecia i Słodyczy. W niebezpiecznej podróży towarzyszy jej dzielny żołnierz Filip. Aby przywróć ład i porządek w magicznym świecie, Klara będzie musiała się wykazać nie tylko mężnym sercem, ale też rozwagą, odpowiedzialnością i mądrością.

Kolejne dwa tygodnie poświęcamy na premierowe szaleństwo i odlatujemy na niedaleką „Planetę Singli 3”. Zagramy dla was hit o miłości, bowiem 14 luty już tuż tuż.
Jak już wiemy, w drugiej części polskiego hiciora związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywał poważny kryzys. Natomiast w trzeciej odsłonie reżyserii Sama Akina, Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka…

Tym sposobem dociągnęliśmy tą taśmę filmową do ostatniego weekendu lutego.

Te trzy dni poświęcamy wytwórni Warner Bros. Na pierwszy rzut przybędą „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”. Fani Harry’ego Potter’a (ja do nich zagorzale należę – tym bardziej, gdy w jednym filmie grają tacy aktorzy jak Johnny Depp i Jude Law 😅) będą mogli odlecieć w świat magii i Mugoli. Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore (Jude Law). Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera (Eddie Redmayne), któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów…

A jako wisienka na torcie w te zimne wieczory zaśpiewa dla Was Lady Gaga w dramacie muzycznym pt. „Narodziny gwiazdy”. Film zrobił wrażenie na niemal wszystkich, którzy go widzieli. Nie chodzi tu zresztą tylko o kreacje Bradleya Coopera i Lady Gagi, ale doskonałe piosenki, których można słuchać w całym filmie. Jak mówiła sama Lady Gaga podczas The Hollywood Reporter's Actress Roundtable, cyt.: „ Chciałam zostać aktorką, zanim chciałam zostać muzykiem, więc to było moje wielkie marzenie. Byłam bardzo podekscytowana i naprawdę na to gotowa. Nie zrobiłam tego jako aktorka - stworzyłam postaci, którymi mogłabym być. W jakiś sposób były ze mną zawsze powiązane, z kobietą, która chce śpiewać. To było sanktuarium zaufania, więc kiedy poczułam to zaufanie do Bradley'a, powiedziałam: "OK, będę musiała stać się kimś, nad kim nie mam pełnej kontroli". Czuję, że nadal leczę się po tej roli.”. Myślę, że słowa te zachęcają do obejrzenia dwugodzinnego występu obojga artystów, gdzie Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli właśnie Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

Mam nadzieję, że pomimo mojego mistrzostwa w dygresji zachęciłam Was do skorzystania z oferty kina „Przystań” w Pszczewie i spotkamy się co weekend w sali kinowej. 😆

Zapraszamy Was serdecznie i czekamy na Wasze wrażenia z seansów.

~ kinooperatorka, Kamila Basińska

źródła: eska.pl, wikipedia.pl, filmweb.pl, dystrybutorzy filmów

HITY KINOWE LUTY 2019 WWW